
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | X7S |
| Height | 1.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 3.5 mm |
| Max Width | 1.9 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 1.3 mm |
| Max Thickness | 1.9 mm |
| Min Thickness | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Thickness | 1.9 mm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Packaging | Reel |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29635
Ext.Price$0.29635
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29635 | $0.29635 |
| 10 | $0.24086 | $2.40860 |
| 50 | $0.21361 | $10.68050 |
| 100 | $0.18944 | $18.94400 |
| 500 | $0.17606 | $88.03000 |
| 1000 | $0.14220 | $142.20000 |
